;
Funda Kalemci
speaker
Funda Kalemci

Çeşitlilik ve Kapsayıcılık Programları Global Lideri | NielsenIQ

Funda Kalemci, NielsenIQ'da Çeşitlilik ve Kapsayıcılık Küresel Lideri’dir. Bu görevde, NielsenIQ'nun Global olarak Çalışan Kaynak Grupları ve Dahil Etme Etki Ekipleri dahil olmak üzere küresel çeşitlilik ve kapsayıcılık çabalarını yönetmekten sorumludur. Şirketin cinsiyet, ırk/etnik temsil hedeflerine ulaşma planlarına liderlik etmenin yanı sıra çeşitli yetenekler için gündemi yönetmekten, çok uluslu ve LGBTİ+ programları yönlendirmekten sorumludur. 9 Çalışan Kaynak Grubu, 84'ten fazla ülkede 58 aktif Dahil Etme Etki Ekibi, 600 Program Lideri ve 3.000 ERG üyesi ile şirketin misyonu, çeşitlilik ve kapsayıcılığı şirket içindeki tüm süreçlere dahil ederek kapsayıcı bir kültürü şekillendirmek ve ilgi çekici bir çalışan deneyimi yaratmaktır.

Nielsen/NielsenIQ'daki 11 yıllık görev süresi boyunca Funda, organizasyon genelinde çeşitli ekiplerde görev yapmış ve operasyon ekiplerinde farklı süreç iyileştirme çözümlerini başarıyla başlatmıştır. Günlük işine ek olarak Türkiye'de, Women in Nielsen (WIN) Çalışan Kaynakları Grubu'nu yönetmiştir. Avrupa'da Kapsayıcılık Elçisi olarak görev yapmış ve Çeşitlilik & Kapsayıcılık ekibine katılmadan önce Türkiye'de 2 ERG (PRIDE & N-GEN) başlatmıştır. Ayrıca, yerel ve küresel Nielsen Cares ve Nielsen Green ekiplerine liderlik ederek tüm paydaşlar için farklı programlara katılma fırsatları ile yaşadığımız ve çalıştığımız topluluklarda olağandışı bir etki yaratmayı amaçlayan gönüllülük fırsatları yaratarak organizasyon ve organizasyonda çeşitliliği ve kapsayıcılığı iyileştirmeyi amaçlamıştır.

NielsenIQ'ya katılmadan önce Funda, perakendeden eğitime ve özel projelere kadar çeşitli sektörlerde çalışmıştır.

Funda şu anda African Diversity & Inclusion Center'da Danışma Kurulu Üyesi olarak hizmet vermektedir ve LEAD Network'ün aktif bir üyesidir.

Funda, İngiliz Dili ve Edebiyatı alanında lisans, Amerikan Kültürü alanında yan dal diplomasına sahiptir. Ayrıca Yabancılar için İngilizce konusunda profesyonel bir sertifikaya sahiptir. Evli ve iki çocuk annesidir.