Zeynep Aydemir
speaker
Zeynep Aydemir

GENÇ YK Üyesi | PERYÖN & Organizasyonel Dönüşüm Uzmanı | TOFAŞ

Zeynep Aydemir, Amerika Birleşik Devletleri, Washington D.C.’ de bir senelik İngilizce hazırlık eğitimini tamamlaması akabinde 2018 yılında Bahçeşehir Üniversitesi, Psikoloji bölümünden mezun olmuştur.

Kariyerine ilk olarak; 2017 yılında Boyner Büyük Mağazacılık’ta İnsan Kaynakları ve İç İletişim alanında çalışarak başlamış, sonrasında Koç Topluluğu bünyesinde Koçfinans’a geçerek 1 yıl süreyle İnsan Kaynakları departmanında part-time olarak görev almıştır.

2018 yılında mezuniyetini takiben yine Koçfinans İnsan Kaynakları’nda tam zamanlı olarak çalışma başlamış ve 2021 yılına kadar İşe Alım, Yetenek Kazanımı, Eğitim & Gelişim, İşveren Markası, Çalışan Deneyimi (EX), İK Analitiği, Oryantasyon & Onboarding, İç İletişim, Ödül Sistemleri, Organizasyonel Gelişim, Çalışan Bağlılığı, Agile Proje Yönetimi, Performans Yönetimi, Yetenek Yönetimi ve Dijital İK Projeleri konuları başta olmak üzere İnsan Kaynakları süreçlerinde görev almıştır.

Ağustos 2021’de TOFAŞ’a transfer olarak; Fiat, Alfa Romeo, Jeep, Ferrari & Maserati (Fer-Mas) markalarından aynı zamanda Koç Fiat Kredi şirketinden sorumlu İK İş Ortağı olarak çalışmaya başlamıştır. Ocak 2022’de Yetenek Yönetimi Ekibi’ne katılarak TOFAŞ’ın Performans ve Gelişim, Potansiyel Süreçleri aynı zamanda Yönetici Seçim & Değerlendirme süreçlerinden sorumlu olarak çalışmıştır. Son olarak Organizasyonel Dönüşüm ve İnovasyon ekibinde görevine devam etmektedir.

Ağustos 2021’den beri TOFAŞ İnsan Kaynakları ekibinde görevli Zeynep Aydemir, hazırlık eğitimini Amerika Birleşik Devletleri, Washington D.C’de, Psikoloji lisans eğitimini Bahçeşehir Üniversitesi’nde tamamlamıştır.