Selçuk Ergenç
speaker
Selçuk Ergenç

Proje Müdürü| Capital & Ekonomist Dergileri & CEO Talk Yazarı | Capital

1975 yılında İstanbul’da doğdu. Lise eğitiminin ardından sırasıyla Trakya Üniversitesi Pazarlama, Kocaeli Üniversitesi İşletme bölümlerinden mezun olduktan sonra yüksek lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Uluslararası Kalite Yönetimi’nde tamamladı. Selçuk ergen, 1993 yılında başladığı gazetecilik mesleğinde sırasıyla Dünya Gazetesi, Finansal Forum, Nokta Dergisi, Referans Gazetesi ve Hürriyet Gazetesi ‘nde görev aldı. 2008 yılında Capital&Ekonomist ve Start-Up dergilerinde göreve başlayan Ergenç 12 yıldır Türkiye’nin en etkin ekonomi yayınlarında ki görevini sürdürmekte.

Girişimcilik ve pazarlama ve pazarlama iletişimi konularında iş deneyimi ve uzmanlığı olan Ergenç, www.capital.com.tr internet adresinde Türkiye’nin önemli CEO’ları ile CEO Talk köşesinde röportajlar yapıyor. Pandemi ile birlikte CEO Talk köşesini instagram canlı yayınlarında da taşıyan Ergenç’in yayınları büyük ilgi ile izleniyor.

Türkiye’de ki pek çok girişime ve Startup’a danışmanlık yapan Selçuk Ergenç, fırsat gördüğü yeni iş fikirlerine de melek yatırımcı olarak destek veriyor.