Pınar Ilgaz
speaker
Pınar Ilgaz

Yönetim Kurulu Başkanı | ÖSGD Yönetici Ortak | ARGE Danışmanlık

Pınar Ilgaz, 1983 yılında İzmir Bornova Anadolu Lisesi’nden ve 1988 yılına Boğaziçi Üniversitesi, İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olmuştur. 1989 yılında bankacılık ile başladığı iş yaşamına finansal kiralama sektöründe finansman müdür yardımcılığı ile devam etmiştir. 1995 yılından beri ARGE Danışmanlık bünyesinde çalışmaktadır. Halen ARGE Danışmanlık’ta Yönetici ortak olarak çeşitli projelerde yönetim danışmanlığı yapmaktadır.

ARGE Danışmanlık bünyesinde, uzmanlık alanları olan, Stratejik Değerlendirme ve Performans Artırma, Kurumsallaşma, Kurumsal Yönetişim Yapıları ve Sürdürülebilirlik Stratejileri, Entegre Düşünce ve Raporlama ile İnsan Kaynakları alanlarında 100’ü aşkın kurum ile çok farklı sektörlerde ve farklı büyüklükteki şirketlerde yönetim danışmanlığı projesi gerçekleştirmiştir. Gıda sektöründe üretim ve global satışları olan bir şirketin Danışma Kurulu’nda yer almaktadır.

ARGE Danışmanlık Yönetici Ortağı (www.arge.com), Özel Sektör Gönüllüleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı (ÖSGD- www.osgd.org), Argüden Yönetişim Akademisi Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı (www.argudenacademy.org), Yönetim Kurulunda Kadın Derneği Yerleştirme Komitesi Üyesi olarak görev yapmaktadır. Şok Marketler, Ülker Bisküvi ve Penta Teknoloji Bağımsız Yönetim Kurulu üyesidir.

“Yönetim Kurullarında Daha Çok Kadın” programına seçilmiş, Türkiye’de seçilen İlk Gruptaki 40 Kadın Yönetici ile, Yönetim Kurullarında Bağımsız Üye olma yönünde hazırlıkların, bilgilendirme ve mentor yönlendirmelerini içeren program dahilindeki eğitimleri tamamlamıştır.