Dr. Patrick Dixon
speaker
Dr. Patrick Dixon

Fütürist & Global Değişim Gurusu

Patrick Dixon, bir fütürist. Dünyanın en çok aranan konuşmacılarından biri ve kanser konusunda uzmanlaşmış bir hekim.

Günümüzde yaşayan en etkili 20 iş düşünüründen biri olarak kabul edilen (Thinkers 50) Dixon, aralarında ‘The Future of Almost Everything’, ‘Futurewis’, ‘Sustainagility’, The Genetic Revolution’ ve ‘Building a Better Business’ kitaplarının da yer aldığı 16 kitabın yazarı. Patrick Dixon, her hafta neredeyse 4 farklı ülkede binlerce katılımcının yer aldığı, “global eğilimler” konulu konferanslara konuşmacı olarak katılıyor. Vizyon sahibi, etkili, stratejik, kışkırtıcı, dinamik, tutkulu ve pratik, aynı zamanda eğlenceli olması Patrick Dixon’ın insanları büyüme fırsatlarını yakalamaya ve değişmeye motive eden özelliklerinden bazıları.

Google, Microsoft, General Electric, GSK, Siemens, Philips, AT&T, Prudential ve Barclays gibi firmalarla çalışan Dixon, 1999 yılından bu yana London Business School’da yönetici eğitimi programına, MBA ve diğer pek çok benzeri programa konuşmaları ve dersleriyle katkı sağlıyor. Global Change Ltd. şirketinin kurucusu ve yönetim kurulu başkanı da olan Patrick Dixon, Virttu Biologics Ltd. şirketinin (kanser araştırma ve biyoteknoloji) yönetim kurulu başkanlığını da yaptı. Dixon, asıl mesleği olan kanser hekimliğinin yanı sıra küresel potansiyele sahip sıra dışı girişimciler için bireysel mentorluk yapıyor.

Dixon, Uganda, Zimbabve, Nijerya ve Kongo Demokratik Cumhuriyeti gibi ülkelerde önleme ve bakım programları ile uluslararası AIDS ajansı ACET’i kurdu.Dixon, Financial Times, Telegraph, Time and Wired, CNN, CNBC, Fox News, Sky News ve ITV gibi farklı mecralarda küresel olayları, bilim ve sağlık konularını yorumluyor.