Mustafa İçer
speaker
Mustafa İçer

Kurucu | Peopleoma

Mustafa İçer teknoloji merakı ve yazılım geliştirme deneyimi ile İnsan Kaynakları iş tecrübesini birleştirerek değer oluşturmaya çalışan bir HR Tech girişimcisi..

Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünde tamamladıktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde MBA eğitimi aldı. Ömür boyu öğrenmeye inanan Mustafa İçer, İnsan Kaynakları alanında kariyerine yeni başlayan profesyonellere mentörlük yaparak ve İnsan Kaynakları Analitiği 101 workshopları düzenleyerek İK ekosisteminden öğrenmeye devam ediyor.

İnsan Kaynakları kariyerine QNB Finansbank’ ın teknoloji iştiraki Ibtech’ te başladı, İş Bankası teknoloji iştiraki Softtech’ te devam etti. Softtech’ te İnsan Kaynakları Analitiği ve Çalışan Deneyimi departmanlarına liderlik yaptı.

Mustafa İçer, 2022 yılı itibari ile girişimcilik yolculuğuna odaklandı. İş Bankası ve Softtech Ventures’ ten yatırım aldı ve Peopleoma İnsan Analitiği’ni kurdu. 3 farklı kıta ve 5 farklı ülkede yer alan müşterilerine insan odaklı kararların data ile alınmasını sağlayan vizyon oluşturma macerasına atıldı.