Hakan Onel
speaker
Hakan Onel

Kurucu | ONEL Stratejik İnsan Kaynakları ve Kurumsal Yönetim Danışmanlığı

1966 tarihinde Malatya'da doğdum. Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra 1987 yılında KOÇ HOLDİNG' e ait bir sanayi şirketi olan DÖKTAŞ A.Ş.'n de Endüstri Mühendisi olarak iş hayatına başladım. Ardından, Demirdöküm A.Ş.'de Personel Sorumlusu, Türk Siemens'te Personel Müdürlüğü ve Yerel Yönetim görevlerini üstlendim.

1998 yılında SIEMENS-SIMKO San. ve Tic. A.Ş.de Endüstri İlişkileri ve İnsan Kaynakları Müdürlüğü’ne tayin oldum. 2000 yılında tekrar Koç Grubu’nda Birmot – Birleşik Motor Sanayi Ticaret ve A.Ş.’de Yönetim Koordinatörlüğü görevini üstlenerek İnsan Kaynakları, Toplam Kalite, Reklam ve Halkla İlişkiler, Kurumsal İletişim fonksiyonlarını yönettim.

2004 yılında Koç Holding İK Koordinatörü görevimden sonra 2008 Mart’da Abdi İbrahim İlaç A.Ş.’de İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi olarak olarak tüm İnsan Kaynakları süreçlerinin yönetilmesi ve koordine edilmesi, şirket ana stratejilerine bağlı olarak İnsan Kaynakları politika ve stratejilerinin belirlenmesi görevlerini yürütmeye başladım.

Koç Grubu ile başlayıp Abdi İbrahim İlaç San. A.Ş. ile sonlanan yeni bir platforma taşınmış bulunmaktayım.

Hakan ONEL olarak geride bıraktığım farklı sektörlerdeki farklı şirketler, kültürler ve liderlerle dolu icra kurulu üyeliğine kadar yürüyen 35 yıllık kurumsal iş deneyimimin ardından, farklı iş birlikleri ve projelerde edindiğim tecrübe ve birikimleri Onel Danışmanlık Ltd. Şti. ile profesyonel hayata taşıyorum. İnsan kaynaklarından, kurumsal yönetim sistemlerine, stratejik planlamadan, süreç yönetimine, şirket satın alma veya bir şirketi satışa hazırlama gibi pek çok alanda çalışmaktayım. Şirket satın alma ve satış süreçlerinde patronların psikolojisini yöneten bir konumda aracılık hizmeti vermek gibi kritik konularda özellikle ve öncelikle aile şirketlerine danışmanlık hizmeti vermekteyim. Danışmanlık hizmetimin yanında kozmetik ürünler ve gıda takviyeleri ile ilgili çeşitli ürün distribütörlükleri ve temsilciliklerim var. En önemlisi de Eczacı kızımın bir kız arkadaşı ile ortak kurduğu ve markalaşmaya çalıştığı şirkete “Melek yatırımcı” olarak ama tamamen Melek 😊 olarak destek vermeye çalışıyorum.

Bunların yanında gönüllü olarak Türkiye’nin en büyük STK’larından ve bu yıl 50. Yılını kutlayan Türkiye İnsan Yönetimi Derneği PERYÖN ’ün yönetim kurulu üyesi ve Finans’tan sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yapmaktayım.