Gözde Berber Özbalaban
speaker
Gözde Berber Özbalaban

LeadFit’in Yaratıcısı

Management Centre Türkiye'de 12 yıldır yönetim danışmanı, Co-active koç ve organizasyonel gelişim danışmanı olarak görev yapan Gözde Berber Özbalaban, Liderlik, Takım Fasilitasyonu, İletişim, İlişki Yönetimi, Yönetim Becerileri, Yetkinlik Gelişimi ve Organizasyonel Gelişim alanlarında, bireylerin ve organizasyonların gerçek potansiyellerini açığa çıkarmalarına destek olmak tutkusuyla çalışan bir iş insanı, lisanslı triatlon sporcusu ve Tuna’nın annesidir. Ekonomi bölümünden mezun olduktan sonra 8 yıl süreyle Likya Yönetim Akademisi’nin kurucu ortaklığını yapmış, aynı zamanda Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları Yüksek Lisans programını tamamlamıştır. Aynı üniversitede Eğitim Yönetimi/Planlama alanında doktora çalışmalarına devam ederken, Dünya Bankası ve Avrupa Birliği projeleri aracılığı ile 100'ün üzerinde firmaya dokunma fırsatı bulmuştur.

Danışmanlık ve eğitim çalışmalarında, Gestalt, Sistem Koçluğu, Drama gibi yöntemleri kullanarak, kariyeri süresince 23 ayrı ülke, 4 kıtada farklı başlıklarda global eğitimler vermiş, 2 yıl süre ile Türkiye Eğitim Enstitüsü direktörlüğünü yürüttüğü Junior Chamber International bünyesinde ulusal ve uluslararası seviyede yönetim kurulu üyelikleri tecrübesi edinmiştir.

Aralarında ilaç, FMCG, telekom ve finans sektöründen pek çok organizasyonun bulunduğu birçok kurumsal firmaya,start-up ve üniversitelere farklı başlıklarda hizmet vermeye devam etmektedir. Türkiye’nin ilk uluslararası Organizasyonel Gelişim Platformu IODA- International Organization Development Association Türkiye’nin de kurucu başkanlığını sürdürmüş, halen çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif olarak görev yapmaktadır.

Uluslararası Organizasyonel Gelişim Konferansına 3 yıl üst üste davet edilen tek Türk konuşmacıdır.

Son 6 yıldır, merkezine farkındalık, çeviklik, esneklik ve dengeyi koymuş olan yeni bir liderlik yaklaşımı, LeadFit’i büyütmekte, bireyler ve organizasyonlarla varoluşun dört boyutunda fit kalmayı merkeze alan bu felsefeyi derinleştirmek için çalışmaktadır.