speaker
Gaye Özcan

Human Group Kurucusu

Hayatı anlamlandıran her “iş”te önceliğin insan olduğuna inanan, davranış bilimlerinin tüm disiplinlerini sentezleyerek yarattığı modellerle kurumsal dünyaya yeni bakış açıları kazandıran gelişim uzmanı.

İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun oldu. Marmara Üniversitesi’nde Yönetim ve Organizasyon ana bilim dalında yüksek lisans yaptı. 1997’de DenizBank’ın kuruluş aşamasında aktif rol aldı, İnsan Kaynakları Yönetmeni, İnsan Kaynakları ve Eğitim Grup Müdürü olarak görev yaptı. 2003 – 2006 arasında MNG Bank İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim Direktörlüğü görevini yürüttü.

Özcan, 2006’da HumanGroup’u kurdu. Şirket; üst düzey yönetici seçme – yerleştirme hizmeti ve liderlik gelişim programları başta olmak üzere değerlendirme ve gelişim merkezleri, insan kaynaklarının yapılanması, üst düzey yönetici koçluğu ve mentorluk alanlarında birçok başarılı projeye imza attı. Yurt dışında otoriteler tarafından kabul gören; insan davranışı, iletişim ve çatışma yönetimi, liderlik gelişimi alanlarındaki eğitim ve danışmanlık modelleri, Özcan’ın liderliğinde Türk iş dünyasına kazandırıldı. 11 yılda Türkiye’nin en büyük 500 şirketinin yaklaşık yüzde 70’ine hizmet verildi.

HumanGroup, 2012’de dünyanın en büyük uluslararası üst düzey yönetici arama ve yerleştirme şirketi olan IRC Global Executive Search Partners’ın Türkiye temsilcisi oldu. Özcan, 2014’te IRC’nin EMEA (Avrupa, Ortadoğu, Afrika) bölgesinden sorumlu “Bölge Lideri” sorumluluğunu üstlendi.

2003’de PERYÖN üyesi olan Özcan, 2017’de PERYÖN Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildi. TÜSİAD bünyesinde gerçekleştirilen Bölgelerarası Ortak Girişim (BORGİP) projesinde PERYÖN’ü temsil ederek aktif rol aldı, PERYÖN’ün kurumsallaşma projesine destek verdi.

HumanGroup ve IRC’de liderlik görevleri bulunan Özcan; Türkiye dışında başta İngiltere, İtalya, ABD ve Ortadoğu olmak üzere dünyanın önde gelen ülkelerinde üst düzey seçme – yerleştirme ve eğitim projeleri yönetiyor, İnsan Yönetimi alanında danışmanlık hizmetleri veriyor. Geleceğin yapay zeka ile şekil alacak iş dünyasında, fark yaratacak liderlik tarzına odaklanan eğitimler tasarlayarak sunuyor.