Av. Gamze Gökçen Pilevne
speaker
Av. Gamze Gökçen Pilevne

Genel Sekreter & Hukuk ve Uyum Direktörü | Mercedes-Benz Türk A.Ş.

Gamze Gökçen Pilevne, 2006 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Mezuniyeti akabinde, İstanbul’da farklı hukuk bürolarında çalışarak çok çeşitli sektörlerdeki şirketlere hukuki danışmanlık verdikten sonra, ticari bir teşebbüsün parçası olarak hukuki destek vermek istediğini fark ederek, kurum avukatı olmaya karar verdi.

Bu anlamda, 2011 yılında, Mercedes-Benz Türk ailesine, avukat rolü ile katıldı. Şirketin, üretim, dağıtım, pazarlama alanlarındaki tüm süreçlerine bir iş ortağı olarak hukuki destek verdi. 2016 yılından bu yana Mercedes-Benz ailesinde Genel Sekreter, Hukuk ve Uyum Direktörü rolü ile hukuk, uyum ve kamu ile ilişkiler bölümlerinden oluşan ekibin liderliğini üstleniyor.

Ekibiyle beraber bu zamana kadar birçok uyum projesinin şirket içerisinde hayata geçirilmesinde, uyum kültürünün geliştirilmesinde aktif olarak rol aldı.

Son olarak, Ocak 2022 itibarıyla Şirketin Sürdürülebilirlik Komitesinin Başkanlığına atanarak Mercedes-Benz Türk’ün hem global dönüşüm taahhütlerine ulaşma hem de yerli bir sanayici olarak çevre ve sosyal refah hedeflerine erişmeye ilişkin şirket nezdindeki faaliyetleri koordine ediyor.

Aynı zamanda, Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası’nın Yönetim Kurulu Üyeliği ve Otomotiv Distribütörleri Derneğinde Sürdürülebilirlik Komite Başkanlığı görevleri ile de ekosisteme fayda sağlamaya çalışıyor.