Elif Elkin
speaker
Elif Elkin

Genel Müdür | LifeClub Sağlıklı Yaşam Hizmetleri A.Ş.

Robert Kolej’in ardından 1999 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nde Kimya eğitimini tamamlayan Elif Elkin, Yeditepe Üniversitesi’nde MBA yaptığı sırada Dışbank Proje Yönetimi Bölümü’nde çalışma hayatına başladı.

Elif Elkin, 2001 yılında ilaç sektörüne Deva İlaç’ta Ürün Müdürü olarak geçiş yaptıktan sonra 2007 yılına kadar Deva İlaç Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığı ve Saba İlaç Genel Müdürlüğü de dahil olmak üzere farklı rollerde görev aldı.

2009-2017 yılları arasında Abdi İbrahim İlaç bünyesinde Satış&Pazarlama, Kurumsal İletişim, Strateji Ofisi, İş Geliştirme alanlarında çeşitli yönetim pozisyonlarının ardından Ocak 2017’de atandığı Abdi İbrahim Otsuka İlaç Genel Müdürlüğü görevini 2021 yılına kadar sürdürdü.

Elif Elkin, “önleyici tıp yaklaşımı ile kişiye özel bütünsel sağlık yönetimi” ihtiyacını karşılamak amacı ile çalışan LifeClub Sağlıklı Yaşam Hizmetleri’nde, Mayıs 2021’de kuruluşundan bu yana Genel Müdür olarak görev yapmaktadır. Bir Acıbadem Sağlık Grubu şirketi olan LifeClub, Mayıs 2022 itibari ile canlıya aldığı Türkiye’nin bu alandaki ilk ve tek `super app`i ile üyelerine “fijital” bir sağlıklı yaşam rehberliği deneyimi sunmaktadır.