speaker
Ela Kulunyar

İnsan Kaynakları ve Süreç Yönetimi Genel Müdürü | Doğuş Otomotiv

Ela Kulunyar, Saint-Benoit Fransız Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunudur. Çalışma hayatına Beymen’de Yönetici Yetiştirme Programı ile başlamış, görevine Beyoğlu Mağazası’nda Müdür Yardımcısı olarak devam etmiştir. 1985 sonrasında, 15 yıl Koç Grubu bünyesinde Dış Ticaret ve Satış alanlarında çeşitli pozisyonlarda görev almıştır.

1997’dan itibaren Koç Topluluğu Dış Ticaret Grubu’nun Türkiye ve yurt dışı operasyonlarının, 2003 yılı sonrasında da Gıda ve Perakende Grubu şirketlerinin insan kaynakları faaliyetlerinin yönetimini üstlenmiştir. 2008-2016 yıllarında Doğuş Otomotiv Grubu’nda İnsan Kaynakları ve Süreç Yönetimi Direktörü olarak görev yapmıştır.

Kasım 2016’dan bu yana Doğuş Otomotiv Grubu’nda İnsan Kaynakları ve Süreç Yönetimi Genel Müdürü olarak İnsan Kaynakları, Süreç Yönetimi, İdari ve Teknik İşler fonksiyonları yönetimi ve Yetkili Satıcı ağındaki İnsan Kaynakları süreçlerinin geliştirilmesi çalışmalarını yürütmektedir.

Bunların yanı sıra, Peryön Türkiye İnsan Yönetimi Derneği ve YKKD - Yönetim Kurulunda Kadın Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyesidir. ODD - Otomotiv Distribütörleri Derneği’nde İnsan Kaynakları Komitesi başkanlığı görevini de halen sürdürmektedir.

Ela Kulunyar, çalışanların ve kurumun ihtiyaçları doğrultusunda uygulanabilir insan kaynakları politikaları belirlenmesi ve yetenek yönetimi ile çalışan deneyimine ilişkin yenilikçi altyapılar kurulmasını sağlayarak, şirketin ana stratejisine katkıda bulunmayı kendisine ilke edinmiştir.