Ebru Pilav
speaker
Ebru Pilav

İnsan Kaynakları Direktörü | Puratos

Ebru Pilav; yetenek gelişimi, kültür ve inovasyon alanlarında uzmanlaşmış kıdemli bir insan kaynakları profesyonelidir. Tutkusu, bireylerin potansiyallerinin en üst noktaya çıkarılması ve kurumların dönüşüm hikayelerine katma değer sağlanmasıdır.

25 yılı aşkın tecrübesinde, farklı ülkeler, farklı kültürler ve farklı disiplinlerde; strateji, liderlik, öğrenme, ve değişim üzerine odaklanmış uluslararası projelere öncülük etmiştir. Profesyonel kariyerinde, Volkswagen Financial Services AG, Deloitte, Batelco gibi dünyanın önde gelen şirketlerinde üst düzey yöneticilik rolleri üstlenmiştir. Şubat 2022’den beri, 100 yıldır sektöründe öncü bir firma olan Puratos’ta İnsan ve Gelişim alanına liderlik etmektedir.

Profesyonel hayatının yanında, sertifikali koaktif koç olup, ICF’in (Uluslararası Koçluk Derneğinin)yönetim kurulunda yer almış ve Türkiye genelinde sosyal sorumluluk projelerine liderlik etmiştir. Aynı zamanda, bir üniversitede ‘’İnovasyon ve Teknoloji’’ dersi vermektedir.

Lisans derecesini İstanbul Teknik Üniversitesi'nde tamamlamış ve ardından İşletme Yönetimi programını bitirmiştir. Hayatın bütününün bir gelişim olduğuna inanan Ebru, 2020 yılında York St. John Üniversitesi’nde "İnovasyon ve Değişim" alanında yüksek lisans çalışmasını tamamlamış, tezini ise ‘Kurumlarda İnovasyon Becerilerini Geliştirmek’ konusunda hazırlamıştır.

Ebru, sosyal faydanın değere dönüştürüldüğü faaliyetlere inanır. Bu amaçla, son yıllarda organizasyonların değişim, inovasyon ve liderlik yeteneklerini ortaya çıkarma ve kurumları geleceğe hazırlamada önemli roller üstlenmiştir. Ayrıca, ilham aldığı ‘topluma geri verme’ değeri dogrultusunda, çeşitli dernek ve start-up’larda mentör ve koç olarak da çalışmaktadır.