Damla Tamakan
speaker
Damla Tamakan

Danışman | Design for Talent

Damla Tamakan, biriktirdiği danışmanlık ve uygulama deneyimini birleştirerek insan kaynakları konularında DesignforTalent markası altında danışmanlık hizmeti vermektedir.

Profesyonel hayatına 1999 yılında, Koç Topluluğu bünyesinde İ.d.e.a. şirketinde İnsan Kaynakları Danışmanı olarak başlamıştır. 2001- 2003 yılları arasında Andersen (E&Y) şirketinde İnsan Kaynakları Danışmanı olarak görevini sürdürmüştür.Sonraki dönemde, Yurtdışı Şirketlerden sorumlu İnsan Kaynakları Yöneticiliği ve Tat Gıda İnsan Kaynakları Grup Yöneticiliği görevlerini yürümüştür. 2014 yılında Koç Holding İnsan Kaynakları Koordinatörlüğü pozisyonuna atanarak Organizasyonel Gelişim, Eğitim ve İşe Alım süreçlerinin sorumluluğunu üstlenmiştir.

Danışmanlık kariyerinde farklı sektörlerde ve büyüklükteki şirketlerde; organizasonel yapılanma, insan kaynakları sistemlerinin kurulması, strateji çalışmaları ve kültür değişimi gibi projeleri yöneterek devreye almıştır. Üstlendiği yönetim rollerinde; şirketin insan kaynakları vizyonunun ve stratejilerinin oluşturulmasına, benimsenmesine liderlik etmiş ve yurtdışı coğrafyalara açılma, stratejik planlama süreçlerinde rol almıştır. En son görevi olan Koç Holding bünyesinde, şirketlerinin uzun vadeli planlarına katkı sağlayacak şekilde yetenek yönetimi süreçlerinin yeniden yapılandırılmasına liderlik ederek büyükçaplı birçok projenin hayata geçirilmesini sağlamıştır.

Damla Tamakan, 1976 doğumlu olup, Saint Michel Fransız Lisesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunudur.