Alper Çakıroğlu
speaker
Alper Çakıroğlu

Kurucu Ortak | 3İK & 100sClub

Alper Çakıroğlu, üniversite yılları itibarıyla hem staj yapmaya hem de çalışmaya başladı. Kulüpçülük faaliyetlerinde her zaman aktif rol aldı, başkanlık rollerini üstlendi. Bu sayede kariyer konulu etkinliklerde işverenlerle genç yetenekler arasındaki iletişim boşluğunun ve üniversitelerin kariyer merkezlerinin yetersizliğinin farkına vardı. Hem işverenlerin kulüplere daha iyi ulaşabilmesi hem de kulüplerin ve erişim ağlarındaki genç yeteneklerin, işverenleri daha doğru tanıyarak programlarından haberdar olması amacıyla önemli adımlar attı. Önce İstanbul’daki, sonra Türkiye genelindeki tüm üniversite kulüplerini bir araya getirerek daha tutarlı ve akışkan bir iletişim kurulmasını sağladı. Her basamakta artan ihtiyaçlar ve karşılıklı kalite arayışıyla birlikte sadece iletişim noktası olmanın ötesine geçen bir girişime imza attı. Şirketlerin gençleri anlama, geliştirdikleri programlara gençleri de her aşamada dâhil etme ve mezun olan genç yeteneklerin iş yaşamına atılma süreçlerinde aktif rol alan 3İK marka iletişim ajansını kurdu. Ayrıca çeşitli marka talepleri doğrultusunda reklam malzemeleri üretimi, stant dekorasyonu, yazılım ve dijital varlık yönetimi alanlarında da seri girişim şirketleri aracılığıyla yatırımlarını sürdürdü.

Genç yeteneklerin çalışmayı planladıkları kurumlardan beklentileri her geçen yıl artarken, işveren markalarının da hem nitelikli genç yeteneği kendilerine çekme hem de hâlihazırdaki çalışanları bağlama ve geliştirme noktasında ihtiyaçları değişiyor. Bu doğrultuda yalnızca bilinirlik ve çekicilik projeleri üretmekle yetinmeyen, A’dan Z’ye ele aldığı çalışan deneyimi hikâyeleriyle bağlı çalışanlar yaratılmasını sağlayan 3İK’da elde ettiği tecrübeyle 2021 yılında 100sClub Kurucu Ortağı olan Çakıroğlu, genç istihdamı konusunda daha aktif ve kurumsal bir rol üstlendi.

Çakıroğlu; 13 yıldır Türkiye’nin önde gelen markalarının insan ve kültür alanında faaliyet yürüten departmanlarına önce köprü olan, sonra stratejik rotayı oluşturup birlikte şekillendirerek bütünsel bir hizmet sunan tek ajansın ajans başkanlığı görevine devam ediyor.