speaker
Ahmet Akın

İletişim Danışmanı / Eğitimci / Fasilitatör / Trend Analisti

İletişim sektöründe uluslararası network ajanslarında yönetici pozisyonunda edindiği deneyimini, liderlik gelişimi alanında yaptığı çalışmalarla harmanlayarak yoluna devam eden Ahmet Akın, marka danışmanı, moderatör ve eğitimci olarak çalışmaktadır.

1988 yılında İstanbul Alman Lisesi’nden, 1992 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. 1994 yılında University of Rochester - Simon Business School’da MBA eğitimini tamamladı.

Reklamcılık mesleğine Güzel Sanatlar / Saatchi & Saatchi’de başladı. Daha sonra 9 yıl çalıştığı TBWA Istanbul’da son olarak Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi. 2009 – 2013 döneminde, Leo Burnett İstanbul’da CEO olarak çalıştı. 2014 yılında kurduğu Kramp Ajans'ın 2020 yılına kadar başkanlığını yürüttü.

Liderlik ve yetkinlik gelişimi alanlarında K2C Danışmanlık’ta eğitmenlik yapan Ahmet Akın kendi geliştirdiği Co-Creation workshop modeli ile fasilitatör olarak kurumlara hizmet vermektedir.

Workshop kolaylaştırıcılığına ek olarak konferans moderatörlüğü yapan Ahmet Akın, bugüne kadar Marka Konferansı, Brandweek, Kristal Elma, Peryön İnsan Yönetimi Kongresi, ICF (International Coaching Federation) Koçluk Konferansı, EMCC (European Mentoring & Coaching Council) gibi konferanslara konuşmacı ve moderatör olarak katılmıştır.

Arçelik tarafından sürdürülebilirlik çalışmalarını güçlendirmek amacıyla kurulan İyi-Ge Kurulu’nda moderatör ve kurul üyesi olarak çalışmaktadır. Ayrıca Sustainable Brands Türkiye kapsamında yer alan uluslararası Brands for Good hareketinin Türkiye platformunda danışman ve moderatör olarak görev almaktadır.