site içi arama | site haritası | yasal
 


16.ULUSAL İNSAN YÖNETİMİ KONGRESİ - 2008

KİMLER KATILMALI ?

» Yönetim Kurulu Üyeleri, Genel Müdür, Genel Müdür Yardımcıları
» İnsan Kaynakları Uzmanları
» Tüm Departman Yöneticileri
» İnsan Kaynakları Uygulamalarındaki İş Ortakları
» Üst Düzey Eğitim Yöneticileri, Direktörleri ve Eğitim Müdürleri
» Akademisyen ve Danışmanlar
» Öğrenciler

16.ULUSAL İNSAN YÖNETİMİ KONGRESİ
KAPANIŞ BİLDİRGESİ

Gelişim, değişim, kişisel farkındalıkla başlar. İnsanı yönetenler, insanı yöneten süreçleri yönetenler olarak  kaynaklarımızı, ama önce kendimizi iyi tanımak zorundayız

Davranışlarımızın nedenlerini bulmalıyız. Hepimizin kendisi, yaşamı ve kaygıları konusunda düşünmeye, farketmeye ihtiyacı var. Ardından da çevresindekileri anlamaya.

Yaptığımız işi daha iyi yapabilmemiz için; kişisel, kurumsal, ulusal, global, çevresel, toplumsal, ilişkisel, duygusal olan faktörlere de  uyanık olmamız gerektiğinin farkındayız.

Sormaya, öğrenmeye, sorgulamaya açığız. Başka pencerelerden bakmaya çalışacağız. Eksikliklere değil fazlalıklara, problemlere değil fırsatlara odaklanmayı düşüneceğiz. Bakış açımızı zorluyoruz, hep zorlayacağız.

İnsan Kaynakları’nda her zaman yaptıklarımız artık yetmiyor! diyebilecek durumdayız.

İşe alım, ücretlendirme gibi İnsan Kaynakları işlerine yeni kardeşler geliyor. Bunu farkedenler ve uygulayanlarla bir arada olacağız.

Konumuz ise, eski işinde kimsenin fark etmediği ve performansı ancak ‘ortalama’ sayılabilien birinin, yeni işinde birden bire devleşmesi, yıldızlaşması. Çok bilindik bir senaryo. Peki, üstün performansı keşfetmenin, dahası  ÖNGÖRMENİN yolları var mı? Bunun peşinde olacağız.

İş dünyasının, yöneticilerin; sağlık, güvenlik, çevre kirliliği ve doğal kaynak kullanımı gibi sosyal ve etik sorunları düşünmesi gerektiğinin farkındayız. Çalışanları da dahil olmak üzere, tüm kaynaklarını bu yöne de çevirebileceğiz.

Ve son olarak,

  • PERYÖN’ün bu kongreyi 16 yıldır yaptığının ve daha nice yıllar gerçekleştireceğinin,
  • Bu alanla ilgili 1800’den fazla profesyonelin, 100’den fazla firmanın bir araya geldiğinin,
  • PERYÖN’ün alanındaki en köklü ve en büyük Sivil Toplum Kuruluşu olduğunun,
  • Bu kongreye katılarak, sponsor olarak PERYÖN’ün yıl boyu gerçekleştirdiği etkinliklere ve insan yönetimi gelişimi ile ilgili çalışmalara kaynak sağladığımızın,
  • Türkiye’de insan yönetiminin gelişmesine doğrudan destek olduğumuzun,

FARKINDAYIZ...

 

 

ooooo