| site haritası | yasal

14.ULUSAL İNSAN YÖNETİMİ KONGRESİ


 


İnsan Yönetmek Sanattır.

Dünyada milyarlarca olmasına rağmen tek, benzersiz ve tamamen taklit edilemeyen tek şey insan. Onu tek yapan da diğerlerinden farkı.

Öte yandan iş yaşamında başarının sırrı aynılık. Bire bir değil elbette ama aynı çatı altında, aynı vizyona ulaşmak için aynı yönde hareket edebilme becerisi başarıya götüren. Yani "farklı olanların aynı amaç için yönetimi" bir diğer deyişle.

Ülkemizde şirketlerin büyüdüğü, global piyasalarda daha rekabetçi konumlara gelmeye gayret ettiği, oyuncularının ülkede ve dünyada giderek daha uluslararası ve çeşitli olduğu bir süreçte yönetim süreçleri de gelişmekte, yenilenmekte ve giderek daha fazla sayıda farklı insanın daha belirgin ve aynı hedeşere odaklı çalışması beklenmekte. Bu da "Farklılıkların Yönetimi"ni güncel olduğu için değil gerçekten ihtiyaç olduğu için tartışmayı gerektiriyor.

14. insan Yönetimi Kongremizin ana temasını da bu güncel ihtiyaçtan yola çıkarak "MozaiK; insan Yönetmek Sanattır" olarak seçmemiz bu yüzden.

"Ülkemizde farklılıklar deyince ne anlaşılıyor?" sorusu bile hakkında bir kongre yapacak kadar geniş bir soru. Bizim amacımız yaş, kültür, cinsiyet, eğitim, vb. çok çeşitli özellikleriyle birbirinden farklı olan insanlarımızın tüm farklılıklarını koruyarak, onları bir değer olarak taşıyarak, bir arada başarılara imza atabilmelerini sağlayacak yönetim araçlarını ve aynı zamanda bunun zorluklarını tartıştırmak ve yeni bakış açılarına ışık tutmak bu kongre ile. Amaç bu olunca, kongre de sadece insan kaynakları profesyonellerinin ilgi duyacağı bir mesleki platformdan daha çok tüm profesyonelleri, kültür yöneticilerini ve paydaşları ilgilendiren bir öğrenme ortamı yaratıyor. Kongreye katılanlar gerek güncel iş yaşamının getirdiklerini tartışma, gerek kendi gündemlerini paylaşma, gerekse ufuklarını açıcı ulusal ve uluslararası birçok deneyimi paylaşma fırsatı bulacaklar. Ayrıca kongrede farklılıkları insanların farkılıkları olarak sınırlamayıp sistemlerin farklarını da konuşacağız, bu kapsamda "kamuda insan kaynakları yönetimi"nin kongrenin bir parçası olmasının ülkemiz insan yönetimi kültürü adına ayrı bir önem taşıdığına inanıyoruz.

Onları bir araya getiren tutkal yani entegrasyon olmazsa tüm parçaların sadece birer küçük taş olarak kalacağının bilinciyle PERYÖN olarak entegrasyon misyonumuzu üstlenip sizleri kendi mozaiğimizi beraber oluşturmak üzere 14. Ulusal insan Yönetimi Kongremize davet ediyoruz .

Saygılarımızla,

PERYÖN YÖNETİM KURULU

http://www.peryon.org.tr/

 

2005
13.Ulusal İnsan Yönetimi Kongresi


 

 

ooooo